Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 19.02.2013 17:27:27 

Hipologický klub I.V.S.A.

O nás
Vítejte na stránkách Hipologického klubu I.V.S.A. Brno! 
   
 
   
Foto©Kateřina Musílková

        Když jsme s koňskými příznivci z řad členů IVSA Brno zakládali Hipologický klub, měli jsme na mysli studentskou instituci, která podpoří navrácení jezdeckého sportu na VFU Brno a bude pořádat různé akce pro místní koňáky. Pak se ukázalo, že jsme si pro začátek nabrali příliš velkou porci. Tak jsme se začali snažit dát o sobě znovu vědět, spojit početnou koňařskou komunitu na VFU, podávat informace a nadhazovat aktuální problémy koňského světa a zajímavá témata k diskuzi. Touto cestou chceme i nadále pokračovat.

Kateřina Musílková

Hipologický klub IVSA Brno

 


 
Co jsme zač...
 
Sekce Hipologický klub byla pod občanským sdružením I.V.S.A. Brno (více informací na adrese www.ivsa-brno.ic.cz) založena pro všechny studenty s hlubším zájmem o koně a všechno, co se jich týká.
   
 
      Naše cíle...
 
Hipologický klub sdružuje členy I.V.S.A. Brno se zájmem o koně, jezdectví a hipologii obecně. Pořádáme přednášky, semináře, exkurze a jiné zajímavé vzdělávací akce určené hlavně pro studenty VFU.
 
 
Členství...
 
Členem Hipologického klubu se může stát kterýkoliv student VFU, který je zároveň členem studentské organizace I.V.S.A. Brno (což v praxi obnáší zaplatit členský poplatek I.V.S.e ve výši 50 Kč ročně).
      Pro členy Hipologického klubu budou pořádány členské schůze. Datum a místo jejich konání najdete v Plánovaných akcích. Zápisy ze schůzí budou uveřejňovány v aktualitách.
 
 
      Vítáme všechny vaše dotazy, náměty, nápady a připomínky.
 
za organizátory
Kateřina Musílková a
Radka Straková
 
 
   
 Foto©Kateřina Musílková
 
 
Co naše stránky nabízí Vám?
 

 
Zjistěte, co je nového v Aktualitách
http://hipologicky-klub.wbs.cz/Aktuality.html
 
Naplánujte si hipologický program podle Plánovaných akcí
 
 
V Kronice se dozvíte víc o akcích, které jsme podnikli
 
 
Prohlédněte si fotky ve Fotogalerii
 
 
Máte nám co říci? Zanechte svůj vzkaz v Knize návštěv
 
 
Diskutujte v naší Diskuzi
 

 
 
 O našich začátcích...

 

Myšlenka založit nějakou sekci sdružení IVSA, nebo instituci pod VFU, která by se hlouběji věnovala koním a ježdění, vznikla už před dvěma až třemi lety. Tehdy jsme my, jakožto početná koňařská obec studentů VFU zalitovali, že naše škola už nenabízí možnost ježdění, jako tomu bylo v minulosti, a vůbec se koním po odborné hipologické stránce málo věnuje.
Původní plán byl obnovit jezdecký klub pro studenty. Chtěli jsme navrhnout, aby jakýsi základní úvod do jezdectví byl vyučován buď jako součást tělocviku, nebo jako samostatný volitelný předmět. Tuto možnost jsme konzultovali jak s vyučujícími na MZLU, kde školní jezdecký klub funguje, tak s některými lidmi na VFU. Dlužno podotknout, že se na nás kupodivu nedívali jako na naivní blázny, ale aktivity studentů vítali a drželi nám palce.
Naše iniciativa však nedostala šanci přežít začátek zkouškového. Vloudily se pochybnosti, zda je vůbec možné něco tak náročného při studiu časově zvládnout. Nevzdali jsme se a rozhodli se pro začátek si ukrojit menší porci. Koncem minulého akademického roku dostal Hipologický klub svou definitivní podobu, s jakou jsme ho prezentovali vám (vlastně nám ), studentům. Není až takový kumšt nějakou instituci založit, ale postarat se o to, aby si lidi povšimli, že existuje, zviditelnit ji. S tím Hipologický klub neměl až takový problém, protože, jak se ukázalo, lidí s hlubším zájmem o koně je na VFU opravdu hodně. Hipologický klub si rychle získal příznivce. O tom svědčí i stále stoupající návštěvnost našich webových stránek 
Hipologický klub, naše povedené dítko, nečekalo na své pokřtění dlouho. Hned první akce, pořádání semináře o koňské fyzioterapii a stomatologii, byla doslova křest ohněm a nutno říci, otřásla klubem v základech. Nakonec se všechno podařilo zorganizovat podle plánu. I když to bylo narychlo, účast byla hojná a podle pozitivních ohlasů byli zúčastnění spokojeni. Více se dozvíte v časopise VýFUk. Dalším počinem klubu byla celodenní exkurze do Národního hřebčína Kladruby nad Labem, hřebčína a Hipologického muzea ve Slatiňanech a plemenářského podniku ERC Mnětice. O těchto dvou akcích se také dočtete podrobněji v některém z příštích čísel časopisu VýFUk.
V příštím roce, pokud bude dost organizačních sil, plánujeme jednak pokračování seminářů, které proběhly loni, pak další zajímavé přednášky a semináře a určitě i nějakou exkurzi. Vše záleží na vašem zájmu. Co se týká těch organizačních sil, pár z vás nabídlo svou pomoc a někteří jak řekli, tak učinili. Pro Hipologický klub byla tato pomoc velice přínosná a posunula ho kupředu. Proto každý z vás, kdo má nějaký nápad, zajímavé kontakty, organizační schopnosti a baví ho dělat něco pro sebe i pro ostatní, ať neváhá a zapojí se. Pro případné dotazy a náměty vám slouží kontaktní e-mail hipologicky.klub@seznam.cz.
Proto zůstaňte i v tomto roce příznivci Hipologického klubu.
Ať vám koně jdou!

 

 
 
TOPlist